otrdiena, 2010. gada 28. septembris

ResearchGATE - sociālais tīkls, kurš apvieno vairāk nekā 500 000 zinātniekuun pētnieku


ResearchGATE ir sociālais tīkls, kurš jau pēc divu gadu darbības apvieno vairāk nekā 500 000 zinātnieku un pētnieku visā pasaulē.

Lūk, ko par sevi stāsta
ResearchGATE pārstāvji:

ResearchGATE ir bezmaksas online meklēšanas platforma, kas satur vairāk nekā 35 miljonus metadatu rakstus un publikācijas, kā arī vairākus tūkstošus pilna apjoma tekstus. Šiem materiāliem galvenokārt ir zinātnisks raksturs, kas ietver ļoti plašu tematu loku. Taču pats svarīgākais ir tas, ka ResearchGATE ir sociālā tīkla platforma, kur zinātnieki veido savus profilus, veido interešu grupas, augšuplādē un lejuplādē materiālus, meklē darbu, izmanto arhivēšanas krātuves fukcijas, kā arī savā starpā apmainās ar informāciju.

Atvieglota komunikācija un zinātniska sadarbība

ResearchGATE dod iespēju pētniekiem/ zinātniekiem komunicēt ar sev interesējošās nozares kolēģiem, kā arī būvēt savu zinātnisko tīklu, izmantojot vienīgi ResearchGATE piedāvātas īpašās funkcijas.

Zinātnieku/ pētnieku profils


Katrs pētnieka personiskais profils atgādina mums visiem zināmo CV, kas atspoguļo viņa personiskos datus un kontakta informāciju, iegūto izglītību, darba pieredzi, intereses, kā arī citu doto informāciju. Personiskais publikācijas indekss un iepriekš iepazīto materiālu bibliogrāfiskais saraksts dod iespēju ātri dalīties ar sev interesējošajiem materiāliem. Tajā pašā laikā personiskais blogs atļauj pētniekiem publicēt interesantus jaunumus un atklāsmes. Visi kontakti tiek vizualizēti ar unikāla virtuālā grafika palīdzību, ar kura palīdzību interaktīvi ir iespējams redzēt saistību starp pastāvošajiem kontaktiem.

Interešu grupas


Pētnieki var apspriesties ar sev līdzīgi domājošiem un savā starpā sadarboties interaktīvā vidē. Katrai grupai ir sava diskusiju platforma un failu apmaiņas rīks, kur grupas biedri var pievienot dokumentus, dalīties ar datiem, kā arī plānot tikšanās un veidot interaktīvu balsošanu. Visi reģistrētie lietotāji var vaidot grupas – atverot tās visiem ResearchGATE lietotājiem vai arī tikai noteiktam cilvēku lokam.

Mikro blogs


Lai būtu nepārtrauktā saistībā ar citiem un lai informācijas apmaiņa notiktu pēc iespējas efektīvāk un ātrāk, zinātniekiem tiek piedāvāta iespēja failu, pētījumu un rezultātu apmaiņu veikt ar mikro bloga palīdzību. Lietotāji var pievienot bildes, failus, publikācijas un linkus tikai ar viena klikšķa palīdzību.

Literatūra


ResearchGATE literatūras meklētājs dod iespēju lietotājiem vienlaicīgi meklēt sev nepieciešamo informāciju caur 7 lielākajām datu bāzēm un vairāk nekā 1000 Open Access datu bāzēm, ieskaitot Puhmed, ArXiv, IEEE, CiteSeer un citām. Vienreizējais Similar Abstract Search Engine (SASE) rīks piedāvā īpašu meklēšanas iespēju, kas ļauj ne vien atrast materiālus ar meklēto atslēgas vārdu, bet arī materiālus, kas būtu saistīti ar šo tēmu. Pētnieki var ievietot sava publicētā darba nosaukumu un sīku aprakstu Žurnālu meklētājā (Journal Finder), lai uzzinātu, kuriem zinātniskajiem žurnāliem atbilst dotais materiāls.

Publikāciju arhivēšana

Arhivēšana (self – archiving) – saucamā zaļā gaisma uz Open Access – ir veids, kā pilna apjoma tekstus darīt pieejamus visiem lietotājiem bez maksas. Šī ir īpaša ResearchGATE piedāvāta funkcija. Publikācijas indekss automātiski tiek savienots ar SHERPARoMEO datu kopu. Šī iespēja palīdz autoriem uzzināt, kuru darba versiju ir iespējams legāli augšupielādēt. Kopš tā laika, kad deviņi no desmit žurnāliem ļauj arhivēt, tas dod daudziem tūkstošiem zinātnieku bezmaksas pieeju līdz šim nepieejamiem dokumentiem.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru