ceturtdiena, 2013. gada 24. janvāris

Papildini un pārbaudi savas zināšanas par intelektuālā īpašuma aizsardzību!

Pasaules Intelektuālā Īpašuma Organizācija (World Intellectual Property Organization - WIPO) ir Apvienoto Nāciju Organizācijas specializēta aģentūra, kuras viens no galvenajiem uzdevumiem ir intelektuālā īpašuma aizsardzības veicināšana visās pasaules valstīs.

WIPO Akadēmija piedāvā apmācību un profesionālās kvalifikācijas pilnveides iespējas intelektuālā īpašuma aizsardzības jomā gan tradicionālā formā, gan arī e-mācību veidā maksas un bezmaksas mācību kursos.

Bezmaksas tālmācības kursa „General Course on Intellectual Property” (DL-101) mērķis ir sniegt pamatzināšanas par svarīgākajiem intelektuālā īpašuma jautājumiem. Tajā netiek aplūkoti intelektuālā īpašuma jautājumi nacionālā līmenī.

Kurss ir paredzēts jebkuram, kuram ir interese iegūt vispārēju, bet pietiekami detalizētu priekšstatu par intelektuālo īpašumu un nozīmīgākajiem starptautiskajiem
intelektuālā īpašuma aizsardzības tiesību aktiem.

Lai piedalītos kursā, īpašas iepriekšējas zināšanas intelektuālā īpašuma aizsardzībā nav nepieciešamas. Kurss ir paredzēts plašai mērķauditorijai: valsts pārvaldes darbiniekiem, uzņēmējiem, izdevniecību, raidorganizāciju darbiniekiem, tieslietu, uzņēmējdarbības, ķīmijas, inženierzinātņu un žurnālistikas studentiem, kā arī visiem tiem, kuri vēlas iegūt pamatzināšanas par intelektuālo īpašumu.

Kurss tiek apgūts, izmantojot internetu, un tā saturs iedalīts 13 moduļos:

1. Ievads par kursu
2. Ievads intelektuālā īpašuma jautājumos
3. Autortiesības
4. Blakustiesības
5. Preču zīmes
6. Ģeogrāfiskās norādes
7. Dizainparaugi
8. Patenti
9. WIPO līgumi
10. Negodīga konkurence
11. Jaunu augu sugu aizsardzība
12. Intelektuālāis īpašums un izaugsme
13. Kopsavilkums un pārskats par intelektuālā īpašuma jautājumiem

Šo mācību kursu paredzēts apgūt 55 stundās 6 nedēļu laikā. Dalība kursā ir bezmaksas. Pabeidzot kursu, tiek kārtots beigu eksāmens. Par sekmīga eksāmena nokārtošanu (vairāk kā 50% pareizu atbilžu) dalībnieks saņem elektronisku WIPO sertifikātu.

Kurss tiek piedāvāts vairākās valodās: arābu, ķīniešu, angļu, franču, portugāļu, krievu un spāņu valodā. Mācību kurss 2013. gadā ir pieejams 9 menešus - no 1. februāra līdz 4. novembrim. Reģistrēties mācību kursam iespējams
no 1. februāra līdz 3. novembrim.

Mācību kursa  dalībnieki var izvēlēties vienu no trim noteiktajiem laikiem, kad kārtot kursa gala eksāmenu. 2013. gadā kursa gala eksāmeni paredzēti:
  • no 22. aprīļa līdz 28. aprīlim;
  • no 22.jūlija līdz 28. jūlijam;
  • no 28.oktobra līdz 3. novembrim.
Tehniskās prasības dalībai tiešsaistes apmācības kursā:
  • Dators ar interneta pieslēgumu
  • Interneta pārlūks Internet Explorer 5 vai augstāks
  • Skaņu karte un austiņas vai skaļruņi
  • Programma Real Player
  • Adobe Acrobat Reader
Pieteikties kursam iespējams elektroniski WIPO tīmekļa vietnē http://wipo.int/academy/en/courses/rp_catalog/index.jsp pie kursa DL-101 General Course on Intellectual Property, iepriekš izveidojot savu lietotāja profilu https://www3.wipo.int/usercenter/en/register.jsp.
Reģistrētajiem dalībniekiem kursa darbības laikā ir autorizēta pieeja kursa materiāliem tiešsaistē (teksts un audiomateriāli). Materiāli pieejami arī PDF formātā, tos var lejupielādēt un apgūt neatkarīgi no pieslēguma internetam. Laiks 55 stundas kursa apguvei ir rekomendējošs - tāds laiks parasti ir nepieciešams, lai apgūtu kursa saturu, bet katrs dalībnieks satura apguvi var plānots pats.

Kursa laikā jautājumu un neskaidrību gadījumā iespējams kontaktēties ar kursu administratoru un lūgt konsultācijas vai padziļinātu skaidrojumu.

Katra moduļa beigās tiek sniegts pašpārbaudes tests apgūtās vielas atkārtošanai. Šo testu rezultāti neietekmē beigu eksāmena rezultātu, bet, tā kā atsevišķo moduļu pašpārbaudes sistēmas saturs un forma ir ļoti līdzīgs beigu eksāmenam, ir ieteicams tos aizpildīt, lai eksāmenam labāk sagatavotos.

Gala eksāmena nokārtošanai pietiek ar to materiālu apguvi, kas ievietoti katrā mācību modulī. Padziļinātām studijām papildus tiek sniegts arī ieteicamās literatūras saraksts.

Kursa noslēguma eksāmens arī tiek kārtots tiešsaistē un tas sastāv no 35 jautājumiem. Jautājumiem ir doti vairāki atbilžu varianti, no kuriem ir jāizvēlas pareizais. Dalībniekam nav jāveic rakstiski darbi ne kursa laikā, ne arī eksāmenā. Eksāmena laikā drīkst izmantot visus kursa materiālus.

Gala eksāmenu var nokārtot sev vēlamā laikā vienā no eksāmeniem paredzētām dienām. Eksāmena kārtošanai tiek dotas 2 stundas laika, parasti tam nepieciešama apmēram stunda. Ja eksāmenu neizdodas nokārtot, kursam var pieteikties atkārtoti.


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru