Nav noslēpums, ka darbs bibliotēkā ir aizraujošs un dažādiem notikumiem pilns, tāpēc jau ceturto gadu laikā no 10. līdz 16. februārim Latvijas bibliotēkas tika aicinātas piedalīties projektā “Bibliotēkas diena dzīvē”. Tāpat ir zināms, ka darbs bibliotēkā brīžiem var būt ļoti sasprings, tāpēc, lai arī Patentu tehniskā bibliotēka par savu dienu bibliotēkā izvēlējās 12. februāri, pārskatu par šo dienu esam sagatavojuši tikai tagad. Ar nelielu laika distanci varam novērtēt, kādus rezultātus ir nesis darbs mēneša laikā.
12. februārī Latvijā norisinājās gadskārtējā karjeras izglītības akcija „Ēnu diena”, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darbavietu, dienas garumā seko izvēlētās profesijas pārstāvim viņa darba gaitās un izzina, kas nepieciešams, lai reiz kļūtu par līdzvērtīgu profesionāli. Šogad ēnošanai Patentu valdē bija pieteikušās 3 ēnas. Skolniekiem bija iespēja sekot Patentu valdes direktora Sandra Laganovska un Patentu valdes departamenta „Patentu tehniskā bibliotēka” Informācijas pakalpojumu nodaļas vadītājas Daces Bušas darba dienai. Pēc ievada par rūpniecisko īpašumu un tā aizsardzības iespējām, jauniešiem sarunā ar patentpilnvaroto bija iespēja uzzināt arī par vēl citas profesijas pārstāvja - patentpilnvarotā lomu rūpnieciskā īpašuma tiesību aizsardzības procesā.
Tā kā bibliotēkā viesojās skolēni, nolēmām izmantot iespēju un uzspēlēt inovāciju pokeru. Šo kāršu spēli mums uzdāvināja kolēģi no Somijas, kad viesojās Patentu tehniskajā bibliotēkā 2013. gada vasarā. Spēles autors Jouni Hynynens aicina rotaļīgā veidā labāk izprast dažādu produkta izstrādes komponentu lomu inovāciju procesā.
Tā kā bibliotēkā viesojās skolēni, nolēmām izmantot iespēju un uzspēlēt inovāciju pokeru. Šo kāršu spēli mums uzdāvināja kolēģi no Somijas, kad viesojās Patentu tehniskajā bibliotēkā 2013. gada vasarā. Spēles autors Jouni Hynynens aicina rotaļīgā veidā labāk izprast dažādu produkta izstrādes komponentu lomu inovāciju procesā.
Nesen saņēmām Somu kolēģa lūgumu, vai attēlus no Ēnu dienas viņš varētu izmantot savā prezentācijā ikgadējā PATLIB konferencē. Šogad PATLIB konference tiks organizēta kā tīklošanās pasākums ar akcentu uz sabiedrības informēšanas pasākumiem, patentu informācijas izplatīšanu un pakalpojumu kvalitātes novērtēšanu. Patentu tehniskā bibliotēka ir viens no 320 Patentu informācijas centriem un PATLIB konferencē piedalīsies arī pārstāvji no Patentu tehniskās bibliotēkas.
12. februārī Patentu tehniskajā bibliotēkā tika organizētas arī patentpilnvarotā bezmaksas konsultācijas. Patentpilnvarotais ir nacionālajā patentu iestādē atestēta un reģistrēta fiziska persona, kurai ir tiesības patentu iestādē un patentu tiesā rūpnieciskā īpašuma aizsardzības jautājumos pārstāvēt rūpnieciskā īpašuma tiesību īpašniekus. Patentu tehniskā bibliotēka koordinē bezmaksas konsultācijas, lai uzņēmēji vai individuālie izgudrotāji varētu saņemt sākotnējo profesionālo padomu un nepieciešamības gadījumā vienoties par tālāko sadarbību. Idejas aizsardzības nolūkos ir ārkārtīgi svarīgi to priekšlaicīgi neizpaust, tāpēc viss, kas pārrunāts starp patentpilvaroto un konsultācijas apmeklētājiem, paliek noslēpums.
Šajā dienā saņēmām arī neoficiālu apstiprinājumu par to, ka Patentu tehniskā bibliotēka ir iekļauta Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācijas (WIPO) depozitāro bibliotēku programmā. WIPO depozitārās bibliotēkas statuss sniedz iespēju saņemt savā krājumā visas aktuālās Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācijas publikācijas, savukārt bibliotēka apņemas nodrošināt šīm publikācijām pieeju plašākai sabiedrībai. Šajā laikā bibliotēka ir saņēmusi pirmo grāmatu sūtījumu un notiek aktīvs darbs, lai ar saņemto literatūru varētu iepazīties Pasaules Intelektuālā īpašuma dienai veltītajā atvērto durvju pasākumā 25. aprīlī Patentu tehniskajā bibliotēkā.
Februārī norisinājās intensīva gatavošanās vairākiem semināriem - sarakste ar lektoriem un sadarbības partneriem, programmas izstrāde u.c. Seminārs uzņēmējiem par rūpnieciskā īpašuma aizsardzību Daugavpilī jau ir sekmīgi aizvadīts, vēl gatavojamies semināriem
"Intelektuālais īpašums modes un tekstila jomā. Komercializācija" apvienotās Baltijas reģiona modes un tekstila industrijas izstādes „Baltic Fashion & Textile 2014” laikā, kā arī „Preču zīmju aizsardzības aktualitātes nacionālajā, Eiropas un starptautiskajā līmenī. Seminārā par preču zīmju aizsardzību piedalīsies arī lektori no Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācijas un Iekšējā tirgus saskaņošanas biroja. Preču zīmju īpašnieku un to pilnvaroto personu interese par šo semināru ir milzīga un pašlaik pārsniedz iespējas piereģistrēt visus interesentus.
Plašāku pārskatu par sabiedrības informēšanas pasākumiem Patentu valdē var iegūt šeit >>
Jau otro gadu februārī Patentu tehniskā bibliotēka sadarbībā ar citām Patentu valdes struktūrvienībām piedalās konkursa „Gada preču zīme” organizēšanā. Patentu valde un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, vēloties godināt Latvijas uzņēmējus, kuri saskata rūpnieciskā īpašuma aizsardzības sistēmas radītās priekšrocības uzņēmumu ilgtermiņa konkurētspējas un produktivitātes paaugstināšanā, kā arī veicinot Latvijas izcelsmes uzņēmējdarbības attīstību, 2013. gadā izveidoja apbalvojumu „Gada preču zīme".
Februārī noritēja pieteikšanās apbalvojumam. Šogad pieteikumu skaits apbalvojumam ir pieaudzis - pieteikta 131 aizvadītajā gadā reģistrēta preču zīme: nominācijā „Gada preču zīme – Latvijai” pieteiktas 108 preču zīmes, savukārt nominācijā „Gada preču zīme – pasaulei” – 23. Tagad ir sācies sabiedrības balsojums apbalvojumam „Gada preču zīme 2013”. Nobalso arī Tu par savu iecienītāko preču zīmi!
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru