pirmdiena, 2011. gada 28. februāris

Kā pareizi sagatavoties bezmaksas konsultācijai ar patentpilnvaroto?

Patentu tehniskās bibliotēkas Patentu informācijas centrs (PTB PIC) 2010. gada nogalē uzsāka jauna pakalpojuma sniegšanu – PIC lietotājiem organizē bezmaksas patentpilnvaroto konsultācijas. Ārvalstīs šis patentu informācijas centru pakalpojums zināms ar nosaukumu „Patentu klīnika” (patent clinic).

Konsultācijas sniedz profesionāli patentpilnvarotie no Latvijas patentpilnvaroto aģentūrām. PIC šajā pakalpojumā darbojas kā koordinators.

Pirmā pieredze liecina, ka pakalpojums ir ļoti pieprasīts – pašlaik uz konsultācijām jau ir izveidojusies rinda. Tāpēc interesentiem noteikti uz konsultāciju jāpiesakās iepriekš (tālrunis: 67220126, 67226628, e-pasts: evita.lande@patbib.gov.lv).

Bezmaksas konsultācijas ilgums ir 20 minūtes. Esam saņēmuši arī pirmās atsauksmes par to, ka 20 minūtes nav pietiekami ilgs laiks, lai noskaidrotu visus interesējošos jautājumus.

Šī pakalpojuma - patentpilnvarotā bezmaksas konsultācijas - mērķis nav sniegt visu klientu interesējošo informāciju, un to tiešām nav iespējams paveikt 20 minūšu laikā. Konsultācijā būtu jācenšas noskaidrot, piemēram, savas idejas aizsardzības iespējas, licences līgumu nepieciešamību un citus juridiska veida jautājumus, uz kuriem atbildi spēj sniegt augsti kvalificēts intelektuālā īpašuma aizsardzības profesionālis. Konsultācijā klientam ir iespējams arī nodibināt sakarus un, ja nepieciešams, vienoties ar patentpilnvaroto par tālāku sadarbību.

Novērojumi liecina, ka klienti konsultāciju laikā patentpilnvarotajam uzdod jautājumus, uz kuriem atbildi varētu sniegt PIC darbinieki vai uz kuriem atbildi vienkārši var atrast LR Patentu valdes vai Patentu tehniskās bibliotēkas tīmekļa vietnēs.

Lai pēc iespējas efektīvāk izmantotu bezmaksas konsultācijai atvēlēto laiku, iesakām rūpīgi sagatavoties konsultācijai ar patentpilnvaroto:
 • Rūpīgi pārdomāt interesējošo jautājumu;
 • Ja nepieciešams, veiciet patentu, preču zīmju vai dizainparaugu meklējumu tiešsaistes datubāzēs un paņemiet līdzi meklēšanas rezultātus uz konsultāciju.

  Ja Jums ir nepieciešamās zināšanas, iemaņas un prasmes, meklējumu varat veikt pastāvīgi. Bezmaksas konsultācijas varat saņemt PTB PIC.

  Meklējumu Jūs varat uzticēt veikt arī PTB PIC darbiniekiem, kuriem ir pieredze šādu pakalpojumu sniegšanā, un PIC ir pieejams arī plašāks informācijas resursu loks. Informācija par pieejamiem resursiem atrodama PTB tīmekļa vietnē http://www.patbib.gov.lv/ sadaļā Datubāzes.
  Meklējuma veikšana PIC ir maksas pakalpojums.
 • PTB PIC piedāvā arī bezmaksas apmācības informācijas resursu izmantošanā. Pieteikties apmācībām iespējams:
  • klātiene: Patentu tehniskā bibliotēka, Rīga, Kr.Valdemāra 33, 4. stāvs
  • e-pasts: patent@patbib.gov.lv
  • tālrunis: 67226628

Pienācīgi sagatavojies klients konsultācijai ar patentpilnvaroto atvēlētās bezmaksas 20 minūtes spēs izmantot daudz pilnvērtīgāk!


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru